<< >>
Strona główna > Polecamy > Archiwum 2018 > Dorota Kassjanowicz „30 znikających trampolin”
Dorota Kassjanowicz „30 znikających trampolin”

Znacie powiedzenie – „ile osób tyle wersji, ile nastrojów tyle interpretacji”? Ta książka to literacka zabawa wokół tego powiedzenia.

Winowajca? Trampolina. Serio. Gdyby nie wylądowała tajemniczym sposobem u sąsiada nie byłoby całej historii. A może dobrze, że wylądowała? Bo dzięki temu mamy historii aż 30! Każda opowiedziana z innego punktu widzenia, każda pokazująca, jak łatwo przychodzi nam ocena sytuacji, zwłaszcza, kiedy jeszcze nie zapoznaliśmy się z jej szczegółami, a sposób jej przedstawienia ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Historia pokazana jest na wiele sposobów, w wielu wersjach, które zależą nie tylko od naszego poziomu wrażliwości, ale również są różne w zależności od naszego nastroju, pory dnia czy np. naszych sympatii w stosunku do potencjalnego „winowajcy”.

Artystycznie zilustrowana, przemyślana literacko jest bardzo ciekawą pozycją i punktem wyjścia do – chociażby – rozmowy na temat: jak cała rodzina postrzega święta. Ku przestrodze – przepracować temat  po świętach. Tak na wszelki wypadek, jak interpretacje nie przypadną do gustu  rodzinie.