<< >>
Strona główna > Polecamy > Archiwum 2018 > Adrienne Barman „Narwańcy, uwodziciele, samotnicy: Atlas tych co fruwają, skaczą i nurkują”
Adrienne Barman „Narwańcy, uwodziciele, samotnicy: Atlas tych co fruwają, skaczą i nurkują”

Zabawny i zaskakujący obrazkowy atlas zwierząt: ponad 600 gatunków z całego świata podzielonych na 40 zwariowanych rodzin.
Giganci i liliputy. Uwodziciele i samotnicy. Truciciele i wyklęci. Mistrzowie kamuflażu i gladiatorzy. Specjaliści od architektury i nocne marki. Błękitni, szmaragdowi, cytrynowi, różowiutcy, pręgowani.
Czyli o zwierzętach – zupełnie inaczej. Bo nie pochodzenie ani przynależność gatunkowa są tu ważne. Liczą się charakter, możliwości, upodobania, rozmiar, kolor – i wiele innych zaskakujących cech.
Daleki od stereotypowych ujęć, znanych z lekcji biologii, ten obrazkowy atlas sprawi, że już nigdy nie będziesz patrzeć na zwierzaki tak samo jak dotąd.

Zwierzęta potraktowano „ludzkimi” kategoriami.

Rodziny zwierząt poukładano kolorami.

Jest to atlas bez konkretnej dawki wiedzy, ale za to z cudowną szatą graficzną książki. Przepiękne, barwne i niezwykle zabawne! ilustracje wzbudzają zachwyt czytelnika i sprawiają, że nie może się on oprzeć, by nie spojrzeć na kolejną stronę.