<< >>
Strona główna > Polecamy > Archiwum 2017 > Michel Piquemal „Bajki filozoficzne”
Michel Piquemal „Bajki filozoficzne”

Francuski nauczyciel i pisarz Michel Piquemal prezentuje 60 frapujących, krótkich i ciekawych opowieści mędrców i filozofów z różnych stron świata, z różnych kultur i epok, które bawią, uczą i pomagają zrozumieć otaczający nas świat i nas samych.

W nagłówku każdej bajki autor podaje słowa klucze, będące podpowiedzią jak należy odczytywać jej przesłanie, a na końcu bajki dołącza swój zwięzły komentarz zatytułowany W pracowni filozofa, który ułatwia jej interpretację i skłania do dalszych przemyśleń i rozważań.

Bajki filozoficzne napisane są językiem prostym i zrozumiałym dla każdego, są tak niezwykłe, że można przeczytać je jednym tchem, ale można też się nimi delektować, czytać je wyrywkowo, dawkować sobie zawartą w nich wiedzę. Można do nich ciągle powracać, by utrwalać sobie wszystkie mądre myśli i rady, by nieustannie pracować nad sobą i swoim charakterem, swoją postawą wobec świata i ludzi.

Książka jest oryginalnie wydana. Każda bajka wraz z komentarzem i czarno-białą zabawną ilustracją mieści się na jednej małej stronie, a jej treść jest wydrukowana w układzie kolumnowym, co przypomina gazetowy artykuł.

Bajki filozoficzne znalazły się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane na lekcjach wychowawczych i lekcjach etyki.