<< >>
Strona główna > Polecamy > Archiwum 2015 > Eljay Yildirim "Niezwykły atlas ciotki Dorotki zapełniony mapami z całego świata, pamiątkami i zdjęciami"
Eljay Yildirim "Niezwykły atlas ciotki Dorotki zapełniony mapami z całego świata, pamiątkami i zdjęciami"

Dorota i Frank Murphy z Irlandii wzięli udział w loterii producenta „Żeglarskich Sardynek” i wygrali główną nagrodę – podróż dookoła świata! Przez pół roku zwiedzali niezwykłe miasta, oglądali zachwycające cuda natury, przeżyli niesamowite przygody. Dorota Murphy z tej fantastycznej podróży wysyłała swoim siostrzeńcom listy, w których opisywała zwiedzane miejsca i z ogromnym poczuciem humoru relacjonowała wszystkie wrażenia i wydarzenia, także te z udziałem nieco pechowego i zabawnego wujka.

Książka ta jest bardzo pomysłowo wydana, bowiem listy ciotki Dorotki są umieszczone w autentycznych kopertach lotniczych, przyklejonych do kartek książki, a wszystkie strony książki są niezwykle barwne, często mają skrzydełka i zawierają liczne fotki zabytków oraz pamiątek i upominków, zakupionych przez ciotkę dla siostrzeńców. Również mapy krajów i kontynentów odwiedzanych przez Dorotę i Franka są bardzo ciekawe, bo pokryte  licznymi rysunkami atrakcji turystycznych
Kto zajrzy do tej książeczki na pewno nie pożałuje!