<< >>
Strona główna > Polecamy > Archiwum 2015 > Łukasz Wierzbicki "Afryka Kazika"
Łukasz Wierzbicki "Afryka Kazika"

85 lat temu polski podróżnik Kazimierz Nowak, by zarobić na utrzymanie rodziny, wybrał się w niezwykłą pionierską podróż. Przez pięć lat samotnie przemierzał na rowerze dziką Afrykę! Jego podróż obfitowała w niesamowite przygody, czasami bardzo niebezpieczne, mrożące krew w żyłach, wręcz zagrażające życiu, a czasami zabawne i wesołe. Nasz podróżnik spotykał na swej drodze niesamowitych tubylców, groźne afrykańskie zwierzęta, dzikie, niedostępne tereny, jednak dzięki swej odwadze, zaradności, pokorze i spokojowi, a przede wszystkim życzliwości dla ludzi i zwierząt radził sobie doskonale we wszystkich sytuacjach. Swoje przygody na bieżąco relacjonował w listach do polskich gazet i opisał w licznych reportażach. To właśnie na ich podstawie Łukasz Wierzbicki napisał książkę dla dzieci „Afryka Kazika”.
Z zapartym tchem możemy przeczytać w niej między innymi o tym, jak Kazik przeżył burzę piaskową na Saharze, polował z Pigmejami na słonie, znalazł się na wyspie hipopotamów, przebywał wśród ludożerców, gościł na dworze króla Rwandy, zwiedzał kopalnie złota …  
Do książki dołączona jest schematyczna mapa Afryki z zaznaczoną trasą podróży Kazimierza Nowaka i wszystkimi miejscami, w których rozegrały się opisywane wydarzenia.