<< >>
Strona główna > Polecamy > Archiwum 2015 > Martyna Wojciechowska "Zwierzaki świata"
Martyna Wojciechowska "Zwierzaki świata"

W tej książce Martyna Wojciechowska oddaje głos zwierzętom.  Sympatyczny mrówkojad Carlito z Wenezueli, szczęśliwy orangutan Happy z Borneo, biały szczur Balgir z Indii, dzielny słonik Fusi z Kenii i oswojony hipopotam Jessika opowiadają swoje historie, czasem wesołe, a czasem niestety smutne, ale wszystkie bardzo ciekawe, budzące silne emocje i  sympatię.
Oprócz licznych informacji na temat zwierząt autorka podaje również wiele ciekawostek o krajach, z których te zwierzaki pochodzą, o roślinności, o egzotycznych owocach, potrawach, przyprawach. Zamieszcza też zagadki, quizy, pomysły na gry i zabawy oraz tematy do dyskusji.
Książka ma niezwykle barwną szatę graficzną, liczne fotografie i rysunki zwierząt, ludzi i krajobrazów mogą przyprawić czytelnika wręcz o kolorowy zawrót głowy.
Dzięki  „Zwierzakom świata” dzieci zobaczą jak wygląda świat „gdzieś tam, daleko”, dowiedzą się, dlaczego powinniśmy dbać o przyrodę i zrozumieją, że każdy z nas może mieć wpływ na losy zwierząt i przyszłość naszej planety. Współpracująca z Martyną Wojciechowską psycholog Dominika Słomińska uważa, że „Po lekturze tej książki dzieci mają szansę stać się lepszymi ludźmi. Bo podobno ci, którzy kochają zwierzęta, są dobrymi ludźmi”