<< >>
Strona główna > Polecamy > Archiwum 2015 > "Nela mała reporterka"
"Nela mała reporterka"
  • 10 niesamowitych przygód Neli
  • Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane
  • Nela i tajemnice świata

„Nazywam się Nela i mam osiem lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką” – tak przedstawia się nam autorka tych książek i dodaje: „Podróże to coś niesamowitego. Uwielbiam poznawać nowe miejsca, ludzi, zwierzęta i przyrodę, odkrywać tajemnice świata.  Bo świat jest po to, żeby dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Jestem przekonana, że ty też bardzo to lubisz. Możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną. Więc co? Jesteś gotowy na przygodę? No to w drogę Smile

Mała reporterka Nela zwiedziła już kawał świata. Była w wielu krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Wszędzie tam przeżyła mnóstwo wspaniałych przygód, o których opowiada nam prostym dziecięcym językiem. Często zwraca się do czytelników, jakby z nimi rozmawiała, zadaje pytania i skłania do przemyślenia tego, o czym opowiada. A opowiada na przykład o wspinaczce na wulkan i przejażdżce na słoniu, o poszukiwaniu gibonów i lwów morskich, o owocach egzotycznych i potrawach tajskich. Zabiera nas na prawdziwe safari i nad piękny wodospad na Nilu Błękitnym, a także do krainy tukanów i kolibrów, do indiańskiej wioski i Świątyni Małp.

Spędzimy z nią jeden dzień na Zanzibarze czyli pięknej wyspie na Oceanie Indyjskim, wybierzemy się do miasteczka czarownic,  popływamy z żółwikami morskimi i pospacerujemy po dnie morza, oglądając piękną rafę koralową. Nela wyjaśni nam również dlaczego flamingi są różowe, jak rośnie kakao, czym jest peruwiański kandelabr i wiele innych tajemnic świata. Pewne jest, że u boku tej małej odważnej i rezolutnej dziewczynki nie będziemy się nudzić! A może nawet wielu z nas postanowi jak najszybciej wyruszyć w nieznane! Przykład Neli dowodzi, że wcale nie trzeba być silnym, wielkim, pełnoletnim, a nawet majętnym, by podróżować i poznawać świat!

Książki Neli małej reporterki  są pięknie wydane,  na dobrym, błyszczącym papierze, zawierają wiele ciekawych, wysokiej jakości fotografii i opatrzone są logo National Geographic, a to na pewno gwarantuje ich wysoki poziom.
Książka Nela i  tajemnice świata została uznana przez internautów za najlepszą książkę edukacyjną dla dzieci.