<< >>
Strona główna > Polecamy
Listopad

DLA DZIECI i MŁODZIEŻY


DLA DOROSŁYCH

Za nami Dzień Kundelka (25 X), przed nami Dzień Misia (25 XI) i o nich książki w naszych propozycjach na listopad. Ale żeby nie było za banalnie na deser książki do śmiania i myślenia ze znakiem zapytania w tytule. Polecamy!

Pomimo że, kundel nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Ponadto psy nierasowe stanowią znakomitą większość wszystkich czworonogów na świecie. Na szczęście część kundelków ma szansę na znalezienie rodzin i miłości, na którą każdy pies, kundelek czy rasowiec z pewnością zasługuje. Miłośników psów nie brakuje na całym świecie, a przede wszystkim osób kochających pospolite kundelki. Ich życie podwórkowe opisał w książce Lech Kurpiewski. To zbiór opowiadań obrazujących psi los i smutki kundelków...

Dziecka ciągłe pytanie: - Dlaczego? I to o każdej porze dnia i w nocy, spędza sen z powiek rodzicom, dziadkom, rodzeństwu. Autorka znalazła rozwiązanie. Jej książka zawiera odpowiedzi na intrygujące i zaskakujące pytania ze świata zwierząt. To idealna lektura nie tylko dla najmłodszego smyka, ale także dla dociekliwych dzieci i wciąż ciekawych świata dorosłych...

To książka popularnonaukowa dla dzieci. To idealna lektura na dobranoc. Senne opowieści polecam najmłodszym czytelnikom. Tytułowe pytanie: "Jak zwierzęta śpią"? Oto jest pytanie? Ile godzin śpią? Z kim? Jak śpią? Gdzie śpią? Odpowiedzi na nurtujące pytania dociekliwych młodych czytelników znajdziemy w tej publikacji dla małych, śpiących smyków, którzy chcą wiedzieć czy zwierzęta mają sny jak ludzie? To znakomita lektura do czytania przed snem...
Książka dla przedszkolaków. Jest to zbiór sześciu bajeczek, gdzie głównym bohaterem jest uroczy, znany wszystkim dzieciom Kubuś Puchatek. Wesoły miś i jego przyjaciele ze Stumilowego lasu jak zwykle uczą i bawią dzieci.
Jest to klasyka powieści dziecięcej. Stanowi dalsze przygody misia Paddingtona. Paddington to zabawny, mały niedźwiadek pochodzący z dalekiego Peru, ale mieszkający u państwa Brown w Londynie. Życie niedźwiadka stanowi źródło nieustannych perypetii. Jest to pełna humoru i ciepła książka, która na pewno rozbawi i zainteresuje naszych najmłodszych.

To książka dla najmłodszych o przygodach „misia z klapniętym uszkiem”. Książka ta wciąż wzrusza i bawi, mimo że powstała pięćdziesiąt lat temu! Miś Uszatek otrzymuje w prezencie zaczarowane kółko. Dzięki niemu może podróżować po całym świecie. Pewnego dnia zdarza się nieszczęście. Kółko wpada do wody... Jest to opowieść o marzeniach, rzeczach możliwych i niemożliwych.

Ta książka spodoba się wszystkim dzieciom, które zadają sobie ważne pytania dotyczące ich samych, życia, świata. Będzie także źródłem inspiracji dla dorosłych, którzy od gotowych, stereotypowych odpowiedzi wolą dialog z dzieckiem.
Jest to opowieść o dzieciństwie, dorastaniu i rodzicielstwie. Idealna do wspólnego czytania oraz znakomity pretekst do rodzinnych opowieści.
Kto i po co wymyślił szkołę? Dlaczego w ogóle musimy chodzić do szkoły i jaka byłaby szkoła naszych marzeń?

Konkretne pytania i zwięzłe odpowiedzi z dziedziny meteorologii, fascynującej dyscypliny naukowej. Jaki wpływ ma klimat na naszą planetę i naszą niepewną przyszłość? Kto jeszcze nie wie, albo nie zdaje sobie sprawy niech koniecznie przeczyta.

John Fowles

15 lat temu zmarł John Fowles, angielski pisarz i eseista. Urodził się w miasteczku niedaleko Londynu. Studiował filologię francuską i niemiecką. Pracował jako nauczyciel w szkołach w Anglii, Francji, a także w Grecji, na wyspie Spetses. W 1963 roku ukazała się jego pierwsza książka. Po jej wydaniu Fowles poświęcił się całkowicie karierze literackiej. Przeniósł się do posiadłości Lyme Regis na południu Anglii, gdzie mieszkał do końca życia. Jego powieści doczekały się licznych przekładów, a niektóre z nich także adaptacji filmowych.Debiutancka powieść, będąca trzymającą w napięciu historią porwania i uwięzienia pięknej studentki malarstwa Mirandy Grey przez obsesyjnie nią zauroczonego kolekcjonera motyli Fryderyka Clegga. Zapewniając jej komfortowe warunki, porywacz marzy, że dziewczyna kiedyś naprawdę go pokocha. Ona jednak zrobi wszystko, by wydostać się ze złotej klatki…W każdym z pięciu opowiadań, czy to w obrazku z życia artystów, czy we współczesnej wersji eposu rycerskiego lub w opisie śledztwa w sprawie zniknięcia pewnego tajemniczego dżentelmena, pisarz wciąga czytelnika w subtelną grę literackimi konwencjami, ujawniając przy okazji umiejętność przenikliwej obserwacji i analizy psychologicznej.


Młody Anglik Nicolas Urfe przyjmuje posadę nauczyciela na jednej z niewielkich greckich wysp. Tam zaprzyjaźnia się z właścicielem nadmorskiej posiadłości. Wkrótce jednak fabuła zaczyna się komplikować. Mnożą się nie do końca wyjaśnione zdarzenia, zagadki i literackie aluzje, zaś kolejni bohaterowie okazują się być kimś zupełnie innym, niż to początkowo sugerował autor.


Z pozoru banalna historia romansu arystokraty, który porzuciwszy narzeczoną, wiąże się z kobietą o wątpliwej reputacji, niepostrzeżenie zmienia się w zmuszającą do myślenia opowieść o miłości zakazanej, łamiącej społeczne normy i tabu. Na jej podstawie nakręcono film, do którego scenariusz napisał późniejszy noblista Harold Pinter.


Historia z pogranicza grozy i powieści detektywistycznej, której akcja toczy się w XVIII-wiecznej Anglii. W odtworzonej na podstawie śledztwa wyprawie młodego szlachcica i grupy jego kompanów nikt i nic nie jest takie, jak się wydaje. Autor bawi się z czytelnikiem, co i rusz kwestionując trafność i obiektywizm racjonalnego opisu rzeczywistości.


  Przygotował: Zespół BD 39

Przygotowała: Katarzyna Ratajczak


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>