<< >>
Strona główna > O Bibliotece i o nas
Wystawy w Bibliotece

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na wystawy w naszych placówkachBiblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy zaprasza na wystawę Beaty Joanny Przedpełskiej pt.: "Wyplatane opowieści".

"...Prace prezentowane na wystawie autorka nazywa "pleciugami", ponieważ od kilku lat wykonuje je własną techniką, wyplatając z kolorowych sznurów. W ten sposób powstają nietypowe, najczęściej ażurowe tkaniny o specyficznej strukturze i fakturze. Są to zarazem opowieści kolorami; kroniki nastrojów, uczuć i refleksji. Mogą to być czarno-białe zakręcone myśli albo szaro-bury deszczowy dzień; płomienne iskierki nadziei, przełamujące czerwienią czarną płaszczyznę tkaniny. Kiedy indziej czas zieleni, wielobarwne wspomnienie lata, zimowa noc, wiosenny pocałunek, pamiętnik lub kropla słońca. A nawet mamy okazję...obejrzeć skarby Ali Baby...".

Wystawę można oglądać od 6 maja do 6 czerwca w budynku Biblioteki przy ulicy Świętojańskiej 5.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 maja."Obrazy – pejzaże". "Obrazy malowane z natury, w plenerze, podpatrywane, zapamiętywane, upraszczane, przeinaczane. Czasem to horyzont pól, łąk, szpaler wyniosłych topoli staje się powodem namalowania obrazu; bywa, że banalne odbicie nieba w dzikim stawie jest inspiracją do dalszych poszukiwań idealnej kompozycji. Obrazy, które zgromadziłam na obecnej wystawie łączy konkret rejestrowanego krajobrazu, zgaszony koloryt, miękkość powodowana materią obserwowanych, zamglonych motywów. W moich płótnach nie chodzi mi tylko o rejestrowanie natury, choć jest mi ona bardzo bliska, lecz również o oddanie pewnych pojęć, stanów możliwych do opisania, głównie poprzez takie medium jakim jest malarstwo. Cisza, harmonia, pewien ład – do tego dążę ale czy dochodzę?".

Joanna Gołaszewska

Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1983-1988
w pracowni prof. Jacka Sienickiego, aneks z tkaniny w pracowni prof. Wojciecha Sadleya. Od 1989 r. dydaktyk na macierzystym wydziale, obecnie kieruje pracownią rysunku dla studentów I roku. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku i tkaniny.

Wystawa czynna od 25 kwietnia do 15 maja 2019 r. w Centrum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, przy ulicy Czerniakowskiej 178a.
Finisaż wystawy odbędzie się 15 maja o godzinie 18.00.Zapraszamy w środę 17 kwietnia o godzinie 18.30 do Wypożyczalni nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178a na finisaż wystawy pt.:"Rysunek". Zaprezentujemy prace z katedry rysunku dla studentów II-V roku na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie.

Swoje prace zaprezentują:

Dominika Ciska

Olga Kieliszek

Kaja Kozon

Patrycja Radziszewska

Jacek Grabowski

Marcin KozłowskiOd 11 kwietnia 2019 roku zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 9 przy ulicy Nowosieleckiej 20 na wystawę prac - Anna Małgorzata Neubart pt. "WARKOCZEM MALOWANE".
Anna Małgorzata Neubart
WARKOCZEM MALOWANE :
"Pasja i chęć tworzenia narodziły się we mnie w dzieciństwie. Wychowałam się w miejscowości otoczonej lasami i łąkami. To właśnie to miejsce przyczyniło się do mojej fascynacji przyrodą. Bliski kontakt z naturą pozwolił mi na rozwój wyobraźni i zainteresował baśniami i mitami. Zaczęłam dostrzegać, że istniejący tak blisko człowieka świat zwierząt i roślin pełen jest tajemniczej magii. Fantazja oddziałuje na moją twórczość i decyduje o tematyce oraz ulubionych motywach. W swoich pracach staram się zachęcać Oglądających do zanurzenia się w oniryczno-baśniowy świat.
Chcę kreować krainy, w których elementy roślinno-zwierzęce współistnieją z fantazyjnymi wyobrażeniami.
W tym momencie moją ulubioną techniką jest malarstwo olejne. Staram się wyrazić siebie oraz swoje emocje poprzez intensyfikację koloru czy wielokrotne nakładanie warstw.
Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i animatorką kultury. Oprócz zagadnień plastycznych moje zainteresowania są związane z literaturą i mitologią. Uwielbiam słuchać muzyki, zwłaszcza inspirujących rockowych i bluesowych utworów z przełomu lat 60 i 70.
Więcej informacji: https://www.behance.net/WarkoczemMalowane

Istnieje możliwość zamówienia obrazu w stylu i tematyce, w których tworzę".

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę obrazów Joanny Koreckiej "W plenerze". Malarka opowie o swoich doświadczeniach w malarstwie plenerowym oraz plenerach Impresjonistów.

Z piosenkami z całego świata wystąpi chór Bemcanto.


Wernisaż wystawy odbędzie się  5 marca o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać  4 - 18 marca w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Marka Budzyńskiego "Przestrzeń ducha".


Wernisaż wystawy odbędzie się  12 lutego o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać  11 - 25 lutego w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę haftowanych obrazów Zofii Malanowskiej "Nitką malowane".


Wernisaż wystawy odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać od 18 grudnia 2018 r. do 7 stycznia 2019 r. w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Małgosi Bonas i Ewy Różyckiej.


Wernisaż wystawy odbędzie się  6 grudnia o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać  6 - 15 grudnia w godzinach 10.00 - 19.00.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wernisaż wystawy Andrzeja Burzyńskiego Ja, Minotaur, który odbędzie się 20 listopada o godzinie 18.00. Wystawę można oglądać do 4 grudnia.

Andrzej Burzyński (1937) - aktor, malarz, reżyser, scenograf. Studiował w PWST w Warszawie (dyplom 1960). Od roku 1979 mieszka i pracuje w Paryżu.
Ulubioną techniką malarską Artysty jest pastel, ale w swojej twórczości również stosuje gwasz i używa farb olejnych oraz wykonuje rysunki tuszem i ołówkiem. Pierwszy pokaz indywidualny prac Andrzeja Burzyńskiego miał miejsce w 1967 roku, w Olsztynie. Potem Artysta wielokrotnie eksponował swoją sztukę w galeriach toruńskich oraz w galerii teatralnej w Olsztynie. Od kiedy zamieszkał na stałe w Paryżu, to tam urządza swoje wystawy, które mają licznych entuzjastów i miłośników.
Uczestniczy w paryskich Salonach Jesiennych. W 1977 r. prezentował swoje dzieła na wystawie retrospektywnej w Galerii Attia w Paryżu. Do interesujących prezentacji własnej twórczości Autor zalicza wystawę w podparyskim zamku w Bagnole de l'Orne.
Prace Artysty znajdują się w zbiorach prywatnych we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i oczywiście w Polsce.Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę TIMELINE (Oś czasu).
Kristina Müller-Eberhard wybrała niniejszy zestaw prac fotograficznych, żeby wyrazić koncepcję oddzielnych momentów, które budują wydarzenie. Każda praca jest serią wyobrażeń prezentowanych w linearnym postępie. Ta seria fotografii wyraża refleksję o skrawkach mijającego czasu poprzez uchwycenie obrazów rozwijającej się sytuacji, percepcji miejsca, wyodrębnienia ruchu światła. Lokalizacje prowadzą przez cały świat: od La Jolla przez Nowy Jork, Marrakesz, Salerno, Stambuł do Warszawy i dalej.
„Nasza egzystencja na osi czasu jest bardzo przelotna. Ten chwilowy odcinek jest odzwierciedleniem naszej rzeczywistości i myśli w kontekście wydarzeń w naszym społeczeństwie i otoczeniu. Uchwycenie tego może być wyrażeniem upływu czasu pomiędzy zdarzeniami, które mogą zająć sekundy, godziny lub lata. Te zdarzenia mogą równocześnie nasunąć się na inne w różnych miejscach na świecie, albo mogą być wyodrębnieniem jakiegoś momentu, ruchu czy przelotnej percepcji pojedynczego wydarzenia, miejsca albo myśli.” – Kristina Müller-Eberhard.
Twórczość Kristiny Müller-Eberhard była prezentowana w galeriach i placówkach kulturalnych w całych Stanach Zjednoczonych, jej prace znajdują się w wielu prywatnych i publicznych kolekcjach, m.in. w Spiritmuseum, Stockholm i Everhart Museum, Scranton Pennsylvania.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 listopada o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać w dniach 5 - 18 listopada  w godzinach 10.00 - 19.00.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza na wystawę "Kocham Polskę".
Wystawa prezentuje dziecięce rysunki, fotografie oraz patriotyczne książki dla dzieci.Prace oglądać można od 11 listopada.
                                                                                                                                                            Więcej


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę "Światło(p)ogląd przestrzeni".

Jeremi  T.  Królikowski, artysta, malarz, rysownik, architekt, historyk i krytyk sztuki i architektury, publicysta zaprezentuje szkice z podróży i prace, które powstały w wielu miejscach Polski i Europy.


Wernisaż wystawy odbędzie się 10 października o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można obejrzeć do 26 października w godzinach 10.00 - 19.00.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę i wykład „Psycho-Ptaki. O podobieństwach obserwowania ptaków do psychoterapii” jest inspirowany pierwszymi warsztatami na temat psychiatrii i ornitologii, które miały swoje oficjalne miejsce w programie konferencji psychiatrycznej na Mazurach w czerwcu 2018 i spotkały się z wielkim zainteresowaniem psychiatrów i psychoterapeutów. Wspólne elementy obserwacji ptaków oraz psychiatrii i psychoterapii mogą zainspirować do przemyśleń na temat własnej psychiki i miejsca w życiu, w którym znajduje się każdy z  odbiorców wykładu i wystawy Psycho-Ptaki.


Wykład odbędzie się 26 września o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można obejrzeć do 3 października w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 1 września 2018 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 prezentujemy wystawę zdjęć "Podróże z naszymi czytelnikami" - Kolory Indii. Zdjęcia zostały wykonane przez naszą czytelniczkę panią Bożenę.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.


Czytelnia Naukowa Nr VII zaprasza na wystawę „Znaki książkowe – ekslibrisy” Beaty Joanny Przedpełskiej, która będzie prezentowana w holu Biblioteki przy ul. Świętojańskiej 5 przez cały wrzesień br.


Beata Joanna Przedpełska to warszawianka, mgr Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarstwa UW, publicystka Polskiego Radia, autorka wielu artykułów o tematyce kulturalnej w prasie polskiej i zagranicznej (m.in. w amerykańskim magazynie muzycznym "Billboard") oraz książki „Gwiazdy... gwiazdki... gwiazdeczki... muzyki lat 90.". Wieloletnia korespondentka "Tygodnika Polskiego" - pisma Polonii australijskiej i nowozelandzkiej.
Łączy pracę dziennikarską i artystyczną: swoje rysunki, obrazy i tkaniny zaprezentowała dotąd na 17 wystawach indywidualnych i licznych zbiorowych. Od kilku lat wykonuje także ekslibrisy; regularnie bierze udział w konkursach i ekspozycjach w kraju (m.in. Kraków, Toruń, Wrocław, Gdańsk, Gliwice, Oleśnica, Żagań, Gliwice, Środa Śląska, Sokołów Małopolski) i zagranicą (Bułgaria, Włochy, Chorwacja, Belgia, Serbia, Turcja, Australia).

Wernisaż wystawy w dniu 4 września o godzinie 18.00

Zapraszamy na wystawę autorstwa Anny Jagielak i Pauliny Świątek z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Wystawa "Zabytkowe szyldy warszawskiej Starówki. Metaloplastyczne dzieła sztuki" prezentowana będzie w holu Biblioteki przy ul. Świętojańskiej 5 w dniach 5-31 lipca br.

Od 23 maja do 7 czerwca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Zygmunta Walkowskiego


Wernisaż odbędzie się 25 maja 2018 roku o godzinie 18.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę „ALFABET projektowania”


Wernisaż odbędzie się 8 maja 2018 roku o godzinie 18.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę malarstwa prof. Wojciecha Maksymowicza pt. "Koło życia".


Wernisaż odbędzie się 13 kwietnia 2018 roku o godzinie 18.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 10 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 9 przy ulicy Nowosieleckiej 20 zaprasza na wystawę prac Ireny Żelechowskiej pt. "Irena Żelechowska, malarka i rzeźbiarka - przegląd twórczości".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 3 kwietnia do 31 sierpnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę "Kwiaty Polskie.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.


Od 21 marca do 4 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę Katedry Rysunku dla studentów II-V roku Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Wernisaż odbędzie się 21 marca 2018 roku o godzinie 18.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 5 do 19 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę malarstwa Aldony Jabłońskiej-Klimczak "...róg huka po lesie".

Wernisaż odbędzie się 6 marca 2018 roku o godzinie 18.00.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Dusza schodów to przestrzeń, wokół której układają się ciągi schodów. W tym właśnie miejscu prezentujemy wystawę "Ukryte historie. Świętojańska 5 - zanim powstała biblioteka". To historia budynku, w którym pracujemy, przygotowana przez pracownice Książki na Telefon.

Zapraszamy do wejrzenia w głąb duszy naszej kamienicy.
Bibliotekarze ze Świętojańskiej


Wystawa jest czynna w godzinach pracy budynku.


Więcej


Od 8 stycznia do 21 marca 2018 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę "Zima jak... malowana" - obrazy znanych malarzy.Wystawę można oglądać w Wypożyczalni nr 43 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.


Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza na wystawę fotografii "Nad Wisłą" Grupy AFA9 i Fundacji Fotografia dla Przyszłości.


Wystawa została zorganizowana z okazji Roku Rzeki Wisły.


Prace oglądać można od grudnia 2017 roku.


Więcej


Od 28 września do 31 grudnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 zaprasza na wystawę: "Portrety - Kobiety" - obrazy znanych malarzy.

Wystawa do obejrzenia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.

Od 6 do 15 grudnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę malarstwa Jacka Maślankiewicza.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 14 do 27 listopada Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę grafiki Ewy Bińczyk.


Wernisaż wystawy odbędzie się 13 listopada o godzinie 19.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 12 października Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A i Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na prezentację dyplomu magisterskiego Konrada Matuszewskiego pt. "Camino" oraz fotografii z pielgrzymki do Santiago de Compostela.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 października o godzinie 16.00

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 4 do 11 października Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Urszuli Chodorowskiej i Karoliny Lizurej "Szyję, czuję się świetnie!".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 11 do 29 września Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę gobelinów Krystyny Kralkowskiej pt. "Kolorowy uśmiech tkaniny".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Finisaż wystawy odbędzie się 29 września 2017 roku o godzinie 17.30.


Od czerwca do grudnia 2017 roku Biblioteka przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę fragmentów poezji i prozy Bolesława Leśmiana zatytułowaną "Leśmianowe śnisko".


Wystawę obejrzeć będzie można w godzinach pracy placówek.
Od 21 czerwca do 3 lipca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A oraz Pracownia Wystawiennictwa Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na wystawę prac pt. "Wizualizacja idei projektowej".


Wernisaż wystawy odbędzie się 21 czerwca o godzinie 18.00


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 13 do 19 czerwca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zapraszam na wystawę „W poszukiwaniu symbolu w wystawiennictwie”. Zaprezentowane tam zostaną projekty małych ekspozycji plenerowych, których unikatowy kształt opiera się na poszukiwaniu symboliki związanej ze znanymi postaciami literatury, kultury czy historii Warszawy.


Otwarcie wystawy: 13 czerwca 2017 roku o godzinie 15.00.

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 12 do 24 maja Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Tomasza Lamprechta pt. "Rysunki, Pamięć & Ewidencja".


Wernisaż wystawy odbędzie się 12 maja o godzinie 18.00


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 26 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, z pracowni Prof. Wojciech Cieśniewskiego i Adi. Pawła Nocunia.


Wernisaż odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 18.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 5 do 24 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę rysunku z Pracowni Rzeźby Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


Otwarcie wystawy: 5 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 27 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę zdjęć "Podróże z naszymi czytelnikami" - Gruzja.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 22 marca do 3 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę płytek i płaskorzeźb powstałych w pracowni ceramiki Ogród Sztuk.


Wernisaż wystawy: 22 marca 2017 roku o godzinie 18.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


W marcu i kwietniu Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 24 przy ulicy Świętojańskiej 5 (III piętro) zaprasza na wystawę prac QUZZart i Magdaleny Sobczak.


Wystawę można obejrzeć w poniedziałki, wtorki w godzinach 10.00 - 15.00 oraz w środy, czwartki i piątki w godzinach 14.00 - 19.00.


Od 8 do 20 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę fotograficzną prac Koła Naukowego Filtr AW Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wernisaż wystawy: 8 marca 2017 roku o godzinie 20.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 22 lutego do 6 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę znaków graficznych zaprojektowanych przez studentów Pracowni Komunikacji Wizualnej i Podstaw Projektowania Graficznego Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz prowadzących tę pracownie pedagogów - Bazylego Krasulaka i Macieja Małeckiego.

Otwarcie wystawy: 22 lutego 2017 roku o godzinie 18.00.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 8 do 19 lutego Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A oraz Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zapraszają na wystawę prac grafik.

Wernisaż wystawy: 8 lutego 2017 roku o godzinie 20.00.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 6 przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza na wystawę artysty fotografa Roberta Dejtrowskiego pt. KONIKI  POLSKIE. Wystawę oglądać można od lutego do maja 2017 roku.


Więcej


Od 1 lutego 2017 roku zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 9 przy ulicy Nowosieleckiej 20 na wystawę prac Izabeli Dąbrowskiej pt. "Rysunek jako osobista przygoda"

Od 20 grudnia 2016 roku do 20 marca 2017 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na  wystawę fotografii Piotra Witta : "Zimowy Paryż".


Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Od 15 września do 31 listopada 2016 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 43 (I piętro) przy ulicy Świętojańskiej 5 zaprasza na wystawę fotografii Dariusza Nowickiego: "Twarze, ludzie, portrety".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Więcej


Od 5 września 2016 roku zapraszamy do Biblioteki przy ul. Świętojańskiej 5 na wystawę "Pojedynek z Sienkiewiczem"


Wystawę można obejrzeć

od poniedziałku do piątku w godzinach  900 - 1930

w sobotę w godzinach  900 - 1530.


Więcej


Od 10 czerwca 2016 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 6 przy ulicy przy ulicy Dzikiej 4 zaprasza na ekspozycję prac plastycznych dzieci i młodzieży z MDK "Muranów" pt. "Czarne, białe, kolorowe...".Wystawę można obejrzeć do 30 września 2016 roku
w poniedziałki i wtorki w godzinach 10.00 - 15.00
w środy, czwartki, piątki w godzinach 14.00 - 19.00

Więcej


Od 9 czerwca 2016 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A zaprasza na wystawę prac Pawła Zakrzewskiego pt. "Teoria szumu".

Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00.


Więcej


Od 1 września 2015 roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47A prezentowana jest wystawa prac wykonanych na odbywających się w naszej placówce warsztatach plastycznych pt."Tańcowała igła z nitką".


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00


Więcej


Od 3 lutego 2014 roku zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ulicy Nowy Świat 47 A na mini wystawę prac Elżbiety Piotrowskiej pod tytułem „Dinozaury”.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00.

Więcej