Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Dyskusyjny Klub Książki - relacja z drugiego spotkania w Wypożyczalni nr 97
Dyskusyjny Klub Książki - relacja z drugiego spotkania w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email

Spotkanie 2

Dnia 24 października 2008 roku odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Centrum Informacji im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego nr 97 w Warszawie.
Według ustaleń z poprzedniego spotkania, każdy z klubowiczów miał przygotować recenzję polecanej książki. Spotkanie pod tytułem „Burza uczuć” ukazało czytelnicze gusty uczestników, a tym samym został osiągnięty założony cel – otwartości i udziału wszystkich w dyskusji, dzięki czemu lepiej się poznaliśmy.
Uczestnicy spotkania :
1.  Pani Maria Gepner Hajnosz,
2.  Pani Barbara Patalas,
3.  Pani Paulina Pińska,
4.  Pan Andrzej Lissowski,
5.  Pan Stefan Olechowicz

Pani Barbara Patalas jest miłośniczką pisarstwa Amosa Oza, szczególnie zauroczyła ją ostatnia powieść pisarza Rymy życia i śmierci. Pani Maria Gepner Hajnosz zachęcała do poznania twórczości Alexandra McCall – Smitha, prezentując także niewydajne w Polsce jego powieści w oryginale. Pani Paulina Pińska entuzjastycznie oceniała opisy mrocznych zakamarków Barcelony w „Cieniu wiatru” Carlosa Ruiz Zafona, powieści która cieszyła się wielka popularnością wśród Czytelników naszej Biblioteki. Pan Stefan Olechowicz zachęcał do czytania poezji ( sam poeta – jego dwa zbiorki posiadamy w naszych zbiorach), przytaczał strofy zapomnianych poetów i tych bliżej znanych. Szczególnie zachęcał do lektury wierszy Osipa Mandelsztama, Pan Lissowski cytował fragmenty wierszy poety w oryginale, a sam polecał twórczość Borysa Akunina, zwłaszcza "Kochanka śmierci", gdzie autor bardzo trafnie opisał realia Chitrowki – dzielnicy Moskwy. Wybrane przez Klubowiczów lektury stały się pretekstem do szerszej rozmowy o literaturze i życiu : podróży emocjonalnej, percepcji poezji, świecie przedstawionym.
Zapraszamy na następne spotkanie dnia 21 listopada 2008 roku o godzinie 17, na którym będziemy rozmawiać o książce Marka Nowakowskiego „Nekropilis”.