Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Pojazdy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1947"-relacja z promocji książki w Wypożyczalni 97
"Pojazdy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1947"-relacja z promocji książki w Wypożyczalni 97 PDF Drukuj Email
Dnia 5 lutego 2009r. w naszej Bibliotece odbyła się promocja książki Pojazdy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939 – 1947 z udziałem autorów - Andrzeja Antoniego Kamińskiego i Tomasza Szczerbickiego. Atrakcją spotkania był udział grupy rekonstrukcyjnej prezentującej mundury i uzbrojenie z okresu drugiej wojny światowej.
Współorganizatorem spotkania była Firma Dystrybycyjno – Wydawnicza L&L.

Ta wyjątkowa publikacja, powstała w oparciu o 750 archiwalnych, nigdy nie publikowanych zdjęć wojskowych pojazdów mechanicznych (motocykle, samochody osobowe, ciężarówki bojowe, czołgi) używanych przez polskich żołnierzy na zachodnich frontach II wojny światowej.
Andrzej Antoni Kamiński – modelarz z wieloletnim stażem, autor albumów „Od Acromy do Zwycięzcy” oraz licznych artykułów o sprzęcie używanym w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Tomasz Szczerbicki – dziennikarz specjalizujący się w tematach dotyczących historii motoryzacji cywilnej i militarnej. Spotkanie poprowadził Tomasz Kaźmierczak.