Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Jam jest Alina czyli Janowska story" - relacja ze spotkania w Wypożyczalni nr 97
"Jam jest Alina czyli Janowska story" - relacja ze spotkania w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email
Dnia 9 października 2008 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży
Centrum Informacji im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego Nr 97 odbyło się
spotkanie z Panią Aliną Janowską zatytułowane "Jam jest Alina czyli Janowska story". Okazją do spotkania była promocja wydanej niedawno przez Wydawnictwo Prószyński i ska  autobiografii  tej znanej aktorki starszego pokolenia. Pani Alina opowiadała zebranym o swoim dzieciństwie, dramatycznym okresie w czasie drugiej wojny światowej:
ucieczce przed Sowietami we wrześniu 1939 roku, więzieniu na Pawiaku i udziale w powstaniu warszawskim. Swoją opowieść przeplatała barwnymi anegdotami z początków kariery na scenach teatrów warszawskim przed wybuchem wojny. Spotkanie prowadziła Pani Maria Reiff.