Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Szekspir przez szczeliny czasu" - relacja ze spotkania z Tadeuszem Czesławem Aleksandrowiczem
"Szekspir przez szczeliny czasu" - relacja ze spotkania z Tadeuszem Czesławem Aleksandrowiczem PDF Drukuj Email
Dnia 10 kwietnia 2008 roku odbyło się spotkanie pt. „Szekspir przez szczeliny czasu”. Naszymi gośćmi byli Tadeusz Czesław Aleksandrowicz – reżyser oraz Anna Olejnik i Juliusz Dzienkiewicz – młodzi aktorzy. Pan Aleksandrowicz w 1954 roku skończył łódzką filmówkę, a ponieważ chciał pracować w teatrze, zdał ministerialny egzamin na reżysera teatralnego. Jego kariera zawodowa obfitowała w sukcesy - był dyrektorem teatrów w kilku miastach: w Koszalinie, Słupsku, Bydgoszczy, Białymstoku. Przez kilka lat reżyserował sztuki w teatrze TV. Pracował z najświetniejszymi artystami - m.in. z Tadeuszem Łomnickim, Ignacym Gogolewskim, Marylą Rodowicz i Czesławem Niemenem.  Na spotkaniu w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego opowiedział o swojej wielkiej pasji jaką jest twórczość Szekspira. Aktorzy Anna Olejnik i Juliusz Dzienkiewicz przedstwili krótkie inscenizacje wybranych fragmentów Szekspira min. „Poskromienie złośnicy” oraz „Henryka VI”.  Na zakończenie padło kilka pytań z sali.