Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Żołnierze wyklęci w sieci historii" - spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - 23.03.2017 - relacja

23 marca miało miejsce spotkanie z redaktorami antologii „Żołnierze Wyklęci w sieci historii”.

Książka zawiera zbiór artykułów poświęconych „Żołnierzom Wyklętym”, które zostały opublikowane na łamach miesięcznika „wSieci Historii” w latach 2014-2017.

Prezentuje nie tylko dramatyczne losy bohaterów uwikłanych w sieciach historii i historiografii, lecz także zachodzący przez ostatnie lata dynamiczny proces przywracania zbiorowej pamięci o antykomunistycznym podziemiu, fenomen odsłaniania prawdy o niezłomnych żołnierzach wrzuconych bezimiennie do dołów śmierci, przez wiele dekad wyklinanych i urzędowo skazanych na zapomnienie.

Spotkanie z Michałem Karpowiczem, Małgorzatą i Janem Żarynami poprowadził doradca wiceminister kultury, Magdaleny Gawin, Łukasz Michalski.