<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Grzesiuk. Król życia" - spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - 20.04.2017 - relacja
"Grzesiuk. Król życia" - spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - 20.04.2017 - relacja


20 kwietnia miała miejsce promocja książki „Grzesiuk. Król życia”  oraz spotkanie z Bartoszem Janiszewskim –  dziennikarzem i scenarzystą współpracującym m.in. z HBO i TVN.

Stanisław Grzesiuk był legendarnym bardem stolicy, jego charakterystyczny głos, którym wyśpiewywał szemrane ballady warszawskich przedmieść, zna kilka pokoleń Polaków. W swojej najsłynniejszej książce Boso, ale w ostrogach ocalił od zapomnienia świat przedwojennej Warszawy i jej charakternych dzieci. Za życia był kochającym swoje miasto dzieckiem Warszawy, po śmierci został jej symbolem. To książka o człowieku, który nigdy nie pił na smutno. Pił z radości życia. Tak samo żył, niezależnie od tego jak mocno los akurat go poniewierał. Na biednym przedwojennym Czerniakowie, w piekielnych obozach koncentracyjnych, w sanatoriach i szpitalach dla gruźlików – wszędzie był królem życia.

Autor dotarł do bliskich Stanisława Grzesiuka, odnalazł niepublikowane nigdzie do tej pory opowiadania i teksty barda Warszawy.