<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Dziewczyna w zbroi" - spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - 1.02.2017 - relacja
"Dziewczyna w zbroi" - spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - 1.02.2017 - relacja

 

1 lutego miało miejsce spotkanie promujące debiut wydawniczy Pani Alicji Trusewicz, autorki książki pt. „Dziewczyna w Zbroi”.


Średniowiecze, czasy pierwszej krucjaty. Papież Urban II wzywa rycerstwo  i wszystkich mężów, by wyruszyli do Ziemi Świętej, ocalić ją przed innowiercami. Młoda dziewczyna, Ludwika Markiewiczówna, postanawia złamać panujące konwenanse i pod postacią mężczyzny wyrusza razem z krzyżowcami do Jerozolimy. Spotyka na swojej drodze młodego chłopaka, Teodora, który zachwyca ją swoją indywidualnością i miłością do przyrody. Gdy Teodor odkrywa jej sekret, wyrusza razem z Ludwiką i innymi krzyżowcami na krucjatę. Ludwika pod postacią mężczyzny zdobywa sobie szacunek wśród rycerzy. Odkrywa, że potyczki z poganami nie są zabawą, a moralność rycerzy podczas każdej z walk maleje. Podczas wędrówki na grupę krzyżowców napada tajemnicze Bractwo Węża. Aby ocalić jeńców, krzyżowcy postanawiają odnaleźć legendarne trąby jerychońskie, które doprowadziły do zagłady Jerycha.