<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Rosja, z którą można rozmawiać" - spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - relacja
"Rosja, z którą można rozmawiać" - spotkanie i promocja książki w Wypożyczalni nr 97 - relacja

4 lutego 2016 roku miało miejsce spotkanie i promocja książki Eleny
i Gabriela Michalików pt. „Rosja, z którą można rozmawiać”.

Sondaże nie kłamią. Przygniatająca większość Rosjan popiera neoimperialną politykę Władymira Putina. Poziom indoktrynacji społeczeństwa przez wierne Kremlowi media sięgnął zenitu.

. Europa, w tym Polska, to dla milionów Rosjan "gejropa", "faszyści" i agresorzy, Rosja zaś pozostaje oblężoną twierdzą, skarbnicą prawdy, dobra i piękna. W tej spirali kłamstwa coraz rzadziej zaznacza się nadzieja. Rozproszona opozycja straciła już niemal całkowicie wpływ na opinię publiczną. Czy przed Rosją jest jakaś przyszłość? Czy Kreml zagrozi całemu światu? Czy społeczeństwo jest zakładnikiem Putina, czy tez może prezydenta trzyma za gardło rosyjska dusza w swoim demonicznym wcieleniu? Odpowiedzi na te pytania autorzy szukali u Alekseya Navalnego, Michaiła Chodorkowskiego, Sergeya Buntmana, Ilii Ponomariowa, Julii Łatyniny, Wiktora Szenderowicza, Andreya Zubova, Kseni Sobczak i Ilii Jaszyna. Z Rosją rozmawiać trzeba, nasi rozmówcy dają nadzieję, że taka rozmowa w ogóle jest możliwa i co więcej że właśnie: WARTO ROZMAWIAĆ. A jeśli się nawet z tymi poglądami nie zgadzamy to są to wywiady z ludźmi z którymi na pewno rozmawiać można bez wstydu.