Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Relacja z otwarcia Wypożyczalni nr 97 centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Relacja z otwarcia Wypożyczalni nr 97 centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego PDF Drukuj Email

Dnia 19 października 2006 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Jana Nowaka – Jeziorańskiego i otwarcie w nowym lokalu Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży  Centrum Informacji im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego nr 97. Biblioteka powstała dzięki władzom samorządowym Warszawy po wieloletnich wspólnych staraniach o nowy lokal pracowników z czytelnikami za  co serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy również do Pani Hanny Fedorowicz i Pana Jacka Taylora.

W uroczystościach udział wzięli :
Prof. Władysław Bartoszewski
Prezydent  Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz
Minister w Kancelarii Prezydenta RP  Elżbieta  Jakubiak
Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Artur Grzegorz Brodowski
Dyrektor Biura Kultury m.st. Warszawy Małgorzata Naimska
Z-ca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Tomasz Zdzikot
Z-ca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Andrzej Kopaczewski
Naczelnik Wydziału Kultury Joanna Strzelecka

Od dnia 19 października 2006 roku Biblioteka zaprasza na wystawę  fotografii i dokumentów „Polska z bliska, Polska z oddali. Pamięci  Jana Nowaka -  Jeziorańskiego 1914 – 2004”  ze zbiorów prywatnych Władysława Bartoszewskiego i Fundacji Jadwigi i Jana Nowaka – Jeziorańskich.