Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > „Moje pojednanie. Różewicz i Niemcy”- projekcja filmu w Wypożyczalni nr 97 - relacja
20.11.2014 miał miejsce pokaz filmu Piotra Lachmanna pt. "Moje pojednanie. Różewicz i Niemcy". Po projekcji odbyła się rozmowa Piotra Lachmanna z producentem filmu Piotrem Weychertem. Przed 70 rocznicą zakończenia drugiej wojny światowej reżyser Piotr (Peter) Lachmann postanowił uporządkować swój zbiór nagrań z Tadeuszem Różewiczem i zrealizować od dawna planowany we współpracy i porozumieniu z wrocławskim poetą tryptyk, którego tłem i źródłem są doświadczenie tej wojny i jej traumy oraz wysiłek powojenny, idący w kierunku ocalenia człowieka poprzez kulturę.
Obejrzeliśmy drugą część tryptyku gdzie unikatowe nagrania rozmów autora z Tadeuszem Różewiczem, przedstawiają osobisty stosunek poety do niemieckiej literatury, stanowiącej dla niego punkt wyjścia do współczesnego dialogu na temat kulturalnych dokonań naszego zachodniego sąsiada.