Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > „Jan Karski. Fotobiografia.”- spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - relacja
„Jan Karski. Fotobiografia.”- spotkanie w Wypożyczalni nr 97 - relacja

18.11.2014 otworzyliśmy wystawę pt. "Jan Karski. Fotobiografia." panelem dyskusyjnym poświęconym Janowi Karskiemu, w którym udział wzięli Maciej Sadowski i Bohdan Gawroński. Dyskusję poprowadził Sławomir Rybałtowski. Wykład był ilustrowany slajdami z książki pt. „Jan Karski. Fotobiografia” autorstwa Macieja Sadowskiego. Spotkanie było zorganizowana we współpracy z Wydawnictwem VEDA.

Zbigniew Brzeziński powiedział o Janie Karskim:
Historia Jana Karskiego to świadectwo, że wielkość człowieka mierzy się jego postawą moralną. Życie jest pełne i ma sens, jeżeli jest podporządkowane wartościom etycznym. Czyny Karskiego stawiają go w rzędzie największych bohaterów historii Polski.