<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Dyskusyjny Klub Książki - relacja z trzydziestego trzeciego spotkania w Wypożyczalni nr 97
Dyskusyjny Klub Książki - relacja z trzydziestego trzeciego spotkania w Wypożyczalni nr 97

Dyskusyjny Klub Książki
Spotkanie 33


W dniu 20 kwietnia 2012 roku spotkaliśmy się po raz trzydziesty trzeci. Tym razem omawialiśmy książkę Enrique Moriel’a  pt. „ Miasto poza czasem”.

Enrique Moriel to pseudonim barcelońskiego pisarza Francisco Gonzaleza Ledesma. Pochodzi od pierwszej napisanej przez niego powieści, zakazanej przez reżim Franco. Ledesma napisał wiele różnych rodzajów powieści. Był także adwokatem, dziennikarzem oraz redaktorem gazety La Vanguardia.


„ Miasto poza czasem” nie spodobało się naszym klubowiczom.  Pani Kosim skrytykowała powieść za niezrozumiałe zakończenie oraz za zbyt rozbudowane opisy Barcelony. Doceniła jedynie postać głównego bohatera, który jest zarazem narratorem i wampirem. Pani Patalas podobały się w książce tylko opisy Barcelony ponieważ czytając je, wracała myślami do miasta, w którym była wielokrotnie. Pani Mostowicz książka w ogóle nie przypadła do gustu ponieważ, jak stwierdziła, nie lubi żadnych książek, które traktują o wampirach.
Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że powieść jest za bardzo rozbudowana, napisana mieszanym językiem i powolna.

 

 

przygotowała Agata Janiec