<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > "Odtworzony życiorys" - relacja ze spotkania z Andą Rottenberg w Wypożyczalni nr 97
"Odtworzony życiorys" - relacja ze spotkania z Andą Rottenberg w Wypożyczalni nr 97
17 listopada 2011 roku naszym gościem była Anda Rottenberg - polska historyk sztuki, krytyk oraz kurator licznych wystaw. Podstawą do rozmowy była jej książka pt. „Proszę bardzo”. Jest to  prywatna historia, która mimochodem staje się historią wieku XX. W trakcie spotkania Pani Rottenberg dopowiedziała niektóre wątki zarysowane w książce. Opowiedziała również jak to się stało, że książka o historii sztuki przerodziła się w książkę o niej samej. Rozmowę poprowadził Wojciech Eichelberger.

 

 

Anda Rottenberg - polska historyk sztuki, krytyk oraz kurator licznych wystaw, w latach 1993-2000 dyrektor Galerii Sztuki "Zachęta" w Warszawie, od 1998 roku przewodnicząca Fundacji Instytutu Promocji Sztuki.Anda Rottenberg jest członkinią International Association of Art Critics AICA, International "Manifesta" Foudation oraz International "Germinations" Foudation. Autorka książki pt. Sztuka w Polsce 1945-2005, wydanej w 2005 roku.Wśród wielu wystaw, których była organizatorką i kuratorką znalazły się m.in. "Avanguardia Polacca", Włochy 1987; "Dialog" Kunstmuseum Duesseldorf/Pałac Ujazdowski Warszawa, "Europa nieznana", Kraków 1991, polska cześć "Der Riss im Raum", Berlin 1994, "Gdzie jest brat twój, Abel?", Zachęta-Warszawa 1995, "Beyond Borders", Korea 1995, “Personal Time”- sztuka Łotwy, Litwy i Estonii 1945-1995, "Sztuka z Polski", Budapeszt, Ryga, Talin 1997. Przygotowała też wiele wystaw indywidualnych polskich i zagranicznych artystów.

źródło:/http://www.gandalf.com.pl/a/rottenberg-anda/