Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Relacja ze spotkania z Jackiem Bocheńskim w Wypożyczalni nr 97
Relacja ze spotkania z Jackiem Bocheńskim w Wypożyczalni nr 97

12 kwietnia 2011 roku odbyło się spotkanie z Jackiem Bocheńskim, polskim pisarzem i publicystą. Był on współzałożycielem i redaktorem naczelnym kwartalnika „Zapis”. Obecne spotkanie zostało poświęcone jego ostatnio wydanej książce pt. „Antyk po Antyku” Jest to zbiór szkiców poświęconych kulturze antycznej i jej roli we współczesnym świecie. Na jakie trudności - językowe, obyczajowe, mentalne - napotyka ktoś, kto chce przybliżyć nam starożytność? Co różni człowieka dzisiejszego od historycznego? Te oraz inne pytania zadawali przyjaciele i publiczność zgromadzona w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Gościliśmy min Krystynę Zachwatowicz, Maję Komorowską, Adama Pomorskiego, Stefana Bratkowskiego, prof. Andrzeja Friszke, oraz Adama Michnika. Dla publiczności zaśpiewała Pani Halina Kunicka. Nad oprawą artystyczną czuwała Pani Hanna Fedorowicz. Spotkanie poprowadził Pan Jacek Fedorowicz.