Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Recital w ramach III Festiwalu Poezji Słowiańskiej w Wypożyczalni nr 97 - relacja
19.10.2010 miał miejsce recital w ramach II Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Naszymi gośćmi byli Natalia Barabańszczykowa oraz Anna Mikulska z akompaniamentem Anny Marii Huszcza. Pani Natalia Barabańszczykowa to mołdawska poetka, kompozytorka i wokalistka, która w swoim repertuarze ma między innymi pieśni bałkańskie, rosyjskie romanse, utwory sakralne, a także wiersze polskich poetów. Jest absolwentką szkoły muzycznej i konserwatorium, dyryguje chórem w Akademickim Teatrze Opery i Baletu w Kiszyniowie oraz dwoma chórami dziecięcymi w szkole muzycznej. Laureatka konkursów w Turcji, Grecji, Rumunii, Białorusi, Rosji.