Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 97 > Relacja ze spotkania z Natalią Barabańszczykową w Wypożyczalni nr 97
Relacja ze spotkania z Natalią Barabańszczykową w Wypożyczalni nr 97 PDF Drukuj Email

Natalia Barabańszczykowa

Dnia 9 marca 2010 roku gościliśmy znaną poetkę, wokalistkę i kompozytorkę – Natalię Barabańszczykową. W Akademickim Teatrze Opery i Baletu w Kiszyniowie jest dyrygentem chóru. Jest znana  jako laureatka konkursów w Turcji, Grecji, Rumunii, Lwowie oraz w  Moskwie.
W trakcie spotkania wykonała popisowe pieśni ukraińskie, pieśni sakralne, rosyjskie romanse oraz własne kompozycje. Wieczór był przeplatany wierszami autorstwa Pani Barabanszczykowej. Na zakończenie spotkania Barabanszczykowa wykonała kilka polskich pieśni ludowych.