Strona główna > Filie biblioteczne > Wypożyczalnia Nr 9 > "Rysunek jako osobista przygoda" - wystawa w Wypożyczalni nr 9
"Rysunek jako osobista przygoda" - wystawa w Wypożyczalni nr 9

Od 1 lutego 2017 roku zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 9 przy ulicy Nowosieleckiej 20 na wystawę prac Izabeli Dąbrowskiej pt. "Rysunek jako osobista przygoda"

Parę słów od autorki:
Lubię działania metodą "małych kroków", bo doświadczyłam już niejednokrotnie, że małe rzeczy, których dokonuję, są o wiele lepsze, niż wielkie, które jedynie planuję. I śmiało mogę powiedzieć, że te prace/rysunki są dla mnie taką właśnie aktywnością. "Poema naiwne" jak je żartobliwie nazywam. Dla mnie, osoby introwertycznej, nieśmiałej, skrępowanej tempem życia naszych czasów i rzeczami, które się wokół rozgrywają, stworzenie własnego, suwerennego, wyimaginowanego świata, stanowi wyzwolenie, pozwala mi być sobą, odważnie i śmiało zabierać głos w ważnych dla mnie sprawach, komentować rzeczywistość a przede wszystkim pozwala mi zachować dystans. Te prace są moim śladem, moim głosem, są częścią mnie. A podsumowaniem niech będą słowa Henryka Sawki: "Śmiech jest bronią przed szaleństwem".

Zapraszam do oglądania. Izabela Dąbrowska