Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII > "Maximon - gwatemalski kult" - spotkanie w Piwnicy pod Regałami przy ul. Świętojańskiej 5 - 19.04.2018

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Piwnica pod Regałami zapraszają w czwartek 19 kwietnia o godzinie 18.00 na spotkanie pt. "Maximon - gwatemalski kult".

Film: Wyprawa do Gwatemali
(28 minut - reż. Małgorzata Szyszka, aut. zdjęć Artur Sochan, montaż Anna Sieradzka-Kubacka)
Gwatemalski kult San Simona

Maximon  stanowi bardzo ciekawy przejaw religijności współczesnych Majów, jak również Metysów zamieszkujących Gwatemalę. Promieniuje on na kraje ościenne, jak również dzięki migrantom trafia do Stanów Zjednoczonych. Co to za kult? Jakie są jego korzenie?
trailer: https://www.youtube.com/watch?time_continue=71&v=KCXCEWysPXE

Spotkanie odbędzie się w Piwnicy pod Regałami przy ulicy Świętojańskiej 5.