Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII > "Ogród Zdrój, czyli wprowadzenie do hortiterapii" - spotkanie klubu 5+ w Czytelni Naukowej nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 - 22.11.2017 - relacja

Dzięki pani Izabeli Zalewskiej-Kantek w środowy, listopadowy poranek, w sali czytelni zapachniało lasem i ogrodem. Nasz gość pojawił się na Świętojańskiej 5 z koszem pełnym skarbów natury. Spotkaniem z architektem krajobrazu i artystą plastykiem były zainteresowane aż dwadzieścia dwie osoby. Wszyscy z uwagą wysłuchali prezentacji „Ogród Zdrój, czyli wprowadzenie do hortiterapii - Hortiterapia na co dzień”, dowiadując się, jak duże znaczenie dla zdrowia ma ta uznana na świecie metoda terapii i rehabilitacji. Po części teoretycznej, uczestnicy mogli doświadczać dobrego wpływu przyrody dzięki przyniesionym przez gościa eksponatom – igliwiu sosny, płatkom róży, korze brzozy, owocom żurawiny itp. Ta namiastka przyrody poprzez swoje zapachy, kształty i fakturę oddziaływała pozytywnie na klubowiczów, przywołując wiele dobrych wspomnień i wprawiając w pozytywny nastrój. Tym sposobem pani Izabela przekonywująco zapewniła o dobroczynnym działaniu ogrodolecznictwa na cały organizm i zachęciła uczestników do częstego obcowania z naturą.