Strona główna > Filie biblioteczne > Czytelnia Naukowa nr VII > "Rzecz o rzece" - spotkanie klubu 5+ w Czytelni Naukowej nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 - 27.09.2017 - relacja

Rzecz o rzece – 50-te jubileuszowe spotkanie Klubu 5+

27.09.2017

27 września w Czytelni Naukowej Nr VII na ul. Świętojańskiej 5 odbyło się 50-te jubileuszowe spotkanie Klubu 5+. Na klubowiczów czekał „urodzinowy” tort i upominki od Dzielnicy Śródmieście. Rangę spotkania potwierdziła obecność Pań Dyrektor Anny Stępień i Marii Wyszyńskiej.

Pani Krystyna Chwazik kierownik Czytelni Naukowej Nr VII wprowadziła uczestników w jubileuszową atmosferę przypominając odbyte spotkania Klubu 5+, a następnie wszyscy skupili się na prowadzonej przez Panią Ludmiłę Milc prezentacji „Rzecz o rzece”.

Temat został wybrany nieprzypadkowo w roku Wisły. Rzeka ta ma szczególne miejsce w geografii i historii Polski. Ma również miejsce w emocjonalności oraz sentymentach Polaków. Przypomnienie potencjału i wyeksponowanie znaczenia rzeki, pokazanie wielorakich aspektów jej poznania, ułożyło się w pasjonującą podróż w czasie i przestrzeni.

Prowadząca nie zapomniała o wątkach kulturowych i obecności symboliki Wisły w literaturze, muzyce, architekturze, plastyce.

Uczestnicy bezpiecznie, z zadowoleniem dopłynęli do ujścia Wisły z bagażem wiedzy i miłych doznań, obiecując sobie kolejne spotkanie Klubu 5+ w październiku tego roku.