Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 6 > Idealny Prezent - Rohan Henry
Idealny Prezent - Rohan Henry

Dnia 28. listopada  czytaliśmy wspaniałą książeczkę jamajskiego autora „Idealny prezent”. Nie była to może obszerna lektura, mimo to jej treść niosła bardzo ważne dla wszystkich przesłanie.
Głównym bohaterem był króliczek, próbujący odnaleźć dla swej przyjaciółki najwspanialszy prezent
na świecie. Przeczytawszy książeczkę dowiedzieliśmy się, że nic nie ma tak wielkiego znaczenia, zarówno dla małych jak i dużych króliczków, jak: przyjacielski uścisk dłoni, szczera rozmowa czy przytulenie.
To właśnie kontakt z drugą osobą okazał się najlepszym prezentem, wartością niezastąpioną.
Teraz zbliża się okres pogoni za prezentami, zupełnie takiej, jakiej uległ nasz znajomy króliczek.
Jednak my będziemy  pamiętać przesłanie książeczki, że to nie ilość wydanych pieniędzy czy oryginalność świadczy o uczuciu do obdarowywanej osoby.