Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 6 > Spotkania afrykańskie w Bibliotece Nr 6
Spotkania afrykańskie w Bibliotece Nr 6

Spotkania afrykańskie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 6 przy ul. Dzikiej 4

W czasie trwania wystawy fotografii misjonarza werbisty Maćka Malickiego „Dzieci Afryki”,  w naszej  bibliotece odbyło się wiele spotkań z czytelnikami oraz  uczniami Szkoły Podstawowej Nr 32 i Szkoły Podstawowej Nr 210. Uczestnicy tych spotkań z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę oraz projekcje  dodatkowych zdjęć, przedstawiających życie codzienne w Afryce, działalność misyjną ojców werbistów w Zimbabwe oraz przyrodę Afryki. Kierownik biblioteki Izabela Sobczak dzieliła się z licznie  przybyłymi dziećmi i młodzieżą swoimi wrażeniami  z pobytu w Zimbabwe oraz prezentowała przywiezione z Afryki pamiątki: rzeźby, ozdoby, bębenki i grzechotki, suche kwiaty, nasiona i owoce. Mówiła również o skutecznych sposobach niesienia pomocy humanitarnej mieszkańcom Afryki. Na spotkaniach przedstawiana była bogata oferta książek o Afryce oraz płyty z afrykańską muzyką etniczną.