Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44 > Spotkanie z cyklu "Latający dywan" - 9 i 16.04.2014 w Bibliotece nr 44 - relacja
W kwietniu na Górnośląskiej rządzą kurczaki!  Dwa kolejne spotkania - 9-go i 16-go kwietnia poświęcone były kurczęciom bladym
i wielkanocnym. Przeczytaliśmy najsłynniejszą książkę o kurczaku, czyli Wandy Chotomskiej Kurczę blade! (tak, tak - TO kurczę, które chciał zjeść na obiad dziadek w chwilę po tym, jak usiłował zrobić z niego marmoladę, a - jak wiadomo "Marmolada lepsza z jabłka", co zauważyła trzeźwo babka). Przeczytaliśmy też opowiadanie o dumnej kwoce - matce najpiękniejszej pisanki!

No a potem to już było istne szaleństwo.

Na skalę przemysłową wyprodukowaliśmy stado kwok i kurczaków z rzeżuchowym nadzieniem - idealnych do koszyków wielkanocnych.

Nasze święta na pewno będą wesołe!
I takich wszystkim życzymy