Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44 > Dziecioteka - spotkanie z cyklu "Latający dywan" - 27.11.2013 w Bibliotece nr 44 - relacja
Tuż przed Andrzejkami postanowiliśmy sprawdzić, co przyniesie nam nowy rok i oddaliśmy się w ręce autoryzowanego wróżbity! Na początku jednak, aby wprawić się w czarodziejski nastrój, przeczytaliśmy opowiadanie o najfajniejszej czarownicy - Winifredzie (znanej też pod imionami  Winnie albo Czesia). Poznaliśmy też polskie zwyczaje związane z Andrzejkami. I tak, jak kiedyś, wróżyliśmy sobie "z butów" (czyj but pierwszy "dojdzie" do drzwi, ten będzie miał największe szczęście w przyszłym roku), kręciliśmy butelką, aby dowiedzieć się, czy los przygotował dla nas pieniądze, karierę, a może miłość, losowaliśmy przedmioty, których przeznaczenie miało podpowiedzieć nam nasze przeznaczenie.