Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44 > Dziecioteka - "Wokół choinki" - spotkanie z cyklu "Mamma i ja" w Bibliotece nr 44 - relacja
4-go grudnia 2013 spotkaliśmy się w Klubie Mamma i Ja, wyjątkowo w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, na koncercie Ani Brody. Wydarzenie to było nagrodą od Biblioteki dla laureatów drugiej odsłony konkursu recytatorskiego z okazji Roku Juliana Tuwima, zorganizowanego tym razem wspólnie z przedszkolami nr 122 i nr 5.

Koncert nosił tytuł "Wokół choinki" i rozpoczął nasze przygotowania do świąt. Dowiedzieliśmy się, kim naprawdę był święty Mikołaj, i co ma wspólnego z żeglarzami, co w piosenkach najczęściej robi luty i dlaczego wieszano na choince orzechy, pierniczki i łańcuchy. Oczywiście, cały czas śpiewaliśmy, graliśmy na różnych instrumentach i tańczyliśmy. Na koniec koncertu, każdy mógł zagrać na cymbałach. Były też cukierki od samego Ministra!
I udało nam się wyczarować magię świąt!