Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44 > Pokaz filmu "Sekret Eleonory" w Bibliotece nr 44 - relacja
Pokaz filmu "Sekret Eleonory" w Bibliotece nr 44 - relacja

4-go czerwca 2013 roku w naszej bibliotece, dzięki wsparciu współorganizatorów, czyli Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, odbył się pokaz filmu "Sekret Eleonory".
Tym samym, przyłączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Dzień Dziecka w bibliotece". Zaproszonym gościom - dwóm klasom trzecim, bardzo podobała się ta animowana podróż do świata, w którym czytanie jest umiejętnością na wagę złota. Bohater, siedmioletni Natanaël jeszcze nie umie czytać. Ekscentryczna, stara ciotka zapisuje swój dom jego rodzicom, a kolekcję książek chłopcu. Nat odkrywa, że woluminy służą za schronienie wszystkim bohaterom dziecięcej literatury. Co się z nimi stanie, gdy cenny księgozbiór dostanie się w chciwe łapska nieuczciwego sprzedawcy ze śmiesznym wąsikiem?
Ha! My już wiemy! Nie zdradzimy jednak zakończenia, gdyż liczymy, że nie był to jednorazowy pokaz - może uda nam się w naszej bibliotece założyć w przyszłości klub filmowy? Kto wie, kto wie...