Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44 > Spotkanie z Sergiuszem Pinkwartem w Bibliotece nr 44 - relacja
Spotkanie z Sergiuszem Pinkwartem w Bibliotece nr 44 - relacja
25-go kwietnia odbyło się w naszej bibliotece bardzo sympatyczne spotkanie. Gośćmi byli: pisarz Sergiusz Pinkwart (prywatnie nasz sąsiad) oraz klasa czwarta. Ponieważ wszystkich zgromadzonych dobrze znaliśmy, nie było zaskoczenia; to musiało się udać. Nie przypuszczaliśmy jednak, że nasi goście tak bardzo przypadną sobie do gustu. Autor opowiadał o swoich książkach dla dzieci; Zaczarowanej wigilii i Tacie reporterze, odpowiadał na pytania (nie powtórzyło się to ze spotkania autorskiego Grzegorza Kasdepke; czy był Pan kiedyś przystojny) i czytał fragmenty swoich powieści.
Taki był też plan. Poza planem znalazły się natomiast: gra na altówce, góralskie tańce i energiczne kręcenie biodrami. W dwóch ostatnich mistrzami okazali się panowie! Czwartoklasiści zostawili dla nas na pamiątkę plakaty, nad którymi pracowali w grupach; jeden o zaletach czytania i przydatności książek, drugi; wręcz odwrotnie. Potem była dyskusja na argumenty. Zgadnijcie, która grupa wygrała...