Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44 > "Gąsienice i koniki polne"w Bibliotece nr 44 - relacja
"Gąsienice i koniki polne"w Bibliotece nr 44 - relacja

W kwietniu rozpoczęliśmy cykl spotkań pod wspólnym tytułem "Motyla noga, czyli poznajemy świat owadów". 10-go kwietnia zajęliśmy się gąsienicami i konikami polnymi. Rano, w klubie MAMMAiJA wysłuchaliśmy opowiadania Erica Carle "Bardzo głodna gąsienica" i wykonaliśmy własne, recyklingowe gąsienice. Dowiedzieliśmy się, jak to się dzieje, że z malutkiego jajeczka powstaje piękny, kolorowy motyl! Ponieważ (jak bohaterka naszego opowiadania) bardzo zgłodnieliśmy, na owadzim poczęstunku serwowano jabłkowe kokony (zwane też nieco bardziej nobliwie, jabłkami w szlafrokach). Wieczorem, na Latającym Dywanie, bohaterem był Filip, konik polny znany z książki Waldemara Bonselsa "Pszczółka Maja i jej przygody". Powstały piękne portrety Filipa, a licznie zgromadzone koniki polne szalały po łące, wykonując bardzo podstępne zadania.