Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 24 > Dziecioteka Październikowe Spotkania Kominkowe w Bibliotece nr 24 - relacja
Dziecioteka Październikowe Spotkania Kominkowe w Bibliotece nr 24 - relacja

Na pierwszym spotkaniu październikowym rozmawialiśmy
o jesieni; czytaliśmy wiersze
o grzybach, oglądaliśmy prezentację
i rozwiązywaliśmy zagadki .

Na kolejnych spotkaniach poznawaliśmy legendy -  o Dżoku,  psie który wiernie czekał na swego pana, a teraz ma swój pomnik niedaleko smoczej jamy, o tym, dlaczego herbem Warszawy jest syrena, o Bazyliszku, którego pokonały dzielne dzieci ze starówki i o Żółtej Damie z zamku w Liwie. Wszystkim bardzo podobała się zabawa Raz, Dwa, Trzy – Bazyliszek patrzy.

11 października odwiedziła nas Barbara Gawryluk – pisarka, tłumaczka i dziennikarka. Autorka znanej nam książki Dżok. Legenda o psiej wierności opowiedziała legendę o Baltiku  - psie, który na krze przepłynął drogę aż do Bałtyku. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się też, że pani Barbara przetłumaczyła z języka szwedzkiego ich ulubioną serię książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.