Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23 > Kubusiowe czary mary "Laurki Biedronki na Dzień Matki" - w Bibliotece nr 23 - 12.05.2017 - relacja

12 maja w tygodniu święta Bibliotek w naszej placówce dla Dzieci i Młodzieży nr 23 odwiedziły nas trzylatki z przedszkola na spotkaniu pt. „Biedronka na Dzień Mamy”. Święto ma na celu okazanie Matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. W Polsce święto to przypada 26 maja, pierwszy raz było obchodzone w Krakowie w 1914 roku. W tym dniu Matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci. Czytaliśmy książkę Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka” i Anthony Browne „Moja mama”, oraz wiersze dla mamy z książki „Wybór wierszy”. Na zakończenie wykonaliśmy piękną składaną biedronkę, która jest kartką z życzeniami, dzieci były szczęśliwe, że będą miały prezent dla Mamy.