Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23 > Kubusiowe czary mary "Walentynkowe misie" - w Bibliotece nr 23 - 13.02.2017 - relacja

13 lutego odbyło się spotkanie pt. „Walentynkowe Misie”.

Dzieci dowiedziały się, że św. Walenty był biskupem rzymskim, który żył w III wieku naszej ery.

Był bardzo dobry i serdeczny dla ludzi. Podobno miał moc uzdrawiania chorych i pocieszania nieszczęśliwych... Zginął śmiercią męczennika z wyroku cesarza, ale pamięć o tym dobrym człowieku przetrwała na wieki i obrosła legendą. Święty Walenty i dziś sprzyja zakochanym, zwłaszcza tym nieśmiałym, którym brakuje odwagi, by wyznać uczucia. Dlatego właśnie 14 lutego, każdy kto ma ochotę, może wysłać ukochanej osobie miłosny liścik, zwany Walentynką. U Nas dzieci wykonały taką Walentynkę w postaci Misia, trzymającego serce w łapkach. Spotkanie podobało się i wszyscy wyszli zadowoleni z Walentynką dla ukochanej osoby.