Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23 > Kubusiowe czary mary - "Eksperyment naukowy - biblioteczny zawrót głowy" - relacja

Kolejne 7 już spotkanie z cyklu Kubusiowe czary mary Eksperyment naukowy – biblioteczny zawrót głowy odbyło się 25 września 2014 roku.

Tym razem Mali Odkrywcy zaczarowali zapałki, poznali siłę przyciągania i odpychania magnesu , stworzyli magiczny wir w ultrafiolecie, próbowali przebić kredkami torebkę wypełnioną wodą.

Wyciągnęli korek z butelki, stworzyli butelkową fontannę, zassali rozlaną wodę przy pomocy świeczki, posłali w niebo rakietę
z herbaty i przeprowadzili eksperyment z wybuchającą lawą. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 30 października.