Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 23 > „Lubimy podróże małe i duże - FRANCJA”- zajęcia w Bibliotece nr 23 - relacja
„Lubimy podróże małe i duże - FRANCJA”- zajęcia w Bibliotece nr 23 - relacja

25 kwietnia w ramach cyklicznych spotkań „Kubusiowe czary-mary” poznawaliśmy Francję. Wędrowaliśmy z atlasem

i przewodnikiem zwiedzając ciekawe miejsca i zabytki, zgłębialiśmy historię i obyczaje Francuzów. Specjalnie na tę okoliczność powstała prezentacja multimedialna przybliżająca dzieciom te zagadnienia.

Największym zainteresowaniem cieszyła się miniatura wieży Eiffla, zgadywanki związane z Francją oraz bajka francuskiego bajkopisarza Charlesa Perrault „Czerwony Kapturek”, po której dzieci wykonały prace plastyczne. Czytelnicy poznali również ulubione przysmaki Francuzów a spotkanie zakończyło się tradycyjnym francuskim śniadaniem.