Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 10 > "Mój przyjaciel robot" - rozstrzygnięcie konkursu
"Mój przyjaciel robot" - rozstrzygnięcie konkursu

Tegoroczny konkurs upamiętniający twórczość Stanisława Lema dobiegł końca, a teraz pora na prezentację nagrodzonych prac.
Przypominamy, że uczestnicy mieli trudne zadanie: prosiliśmy o zbudowanie robota i szczegółowe go opisanie. Opis miał zawierać jego umiejętności oraz materiały, z których został skonstruowany.
Wszyscy uczestnicy dzielnie zmagali się z wyznaczonym przez nas zadaniem. Efektem są niepowtarzalne i bardzo pomysłowe konstrukcje.
Dodamy, że do procesu twórczego zachęcaliśmy całe rodziny, więc zabawa była przednia.
Jury miało nie lada orzech do zgryzienia podczas oceny prac konkursowych. Wynik to nagrody główne dla 6 laureatów - vouchery na pokaz 2D w Planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz drobne upominki niespodzianki.
Gratulujemy wszystkim konstruktorom.

Vouchery na pokaz 2D w Planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz dyplomy

Prace konkursowe:

• Trul-robot do zadań specjalnych z pilotem do sterowania

• Nauczyciel z wbudowanym modułem mowy, kompatybilny z siecią internetową, zdolny do prac technicznych

• Pomocnik biblioteczny, czyli: "Według głównego konstruktora, robot potrafi czytać książki, zjadać flamastry, bawić się w chowanego i być półką na książkę." Obecnie pracuje w BD 10

• Disco Roko – tańczący robot, wersja rozrywkowa idealna na nudę

• Robert- sprzątacz, który wyczyści najmniejsze zakamarki w domu i w biurze

• Ekologiczny robot latający, ze zbiornikiem na płyny, który jest zasilany energią pozyskaną z powietrza