Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 1 > Klub Magicznej Walizki w kwietniu w Bibliotece nr 1 - fotorelacja
Klub Magicznej Walizki w kwietniu w Bibliotece nr 1 - fotorelacja

Kwiecień upłynął nam pod znakiem recyklingu. Najpierw próbowaliśmy odstraszyć zimę stadem bocianów zrobionych z rolek po papierze toaletowym. Do pomocy boćkom przyszły  wielobarwne pawie. Kolorowo też zrobiło się w bibliotece, gdy sfrunęła do niej chmara motyli. Niektóre, zrobione z gąbki i tiulu, przysiadły na ubraniach uczestników zajęć. Inne, papierowe, ozdobiły biblioteczną wystawę.

Kiedy już wiosna na dobre zagościła w bibliotece, nadeszła pora produkcji zabawek  recyklingowych. Z plastikowych butelek powstały łodzie podwodne, w których dzieci zabrały najbliższych na daleki rejs. Niektórzy wybrali inny środek lokomocji. Okazało się, że samochody z butelek i rolek po papierze toaletowym świetnie nadają się do zabawy w wyścigi.

Ukoronowaniem miesiąca recyklingu były warsztaty, na których można było
zrobić ozdoby z masy papierowej. Podczas nich powstały koraliki na przyszłe prezenty dla mam, oraz zaprojektowane wcześniej zawieszki.