Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > Spotkanie z cyklu "Latający dywan" - 2.04.2014 w Bibliotece nr 44 - relacja
Spotkanie z cyklu "Latający dywan" - 2.04.2014 w Bibliotece nr 44 - relacja

Na Górnośląskiej kwiecień zapowiada się pierzasto - zajęcia dywanowe opanowały bowiem kurczaki. Pierwsza środa należała do kogutka obżartucha i do jego wiernej przyjaciółki kurki - bohaterów "Orzechowego łasucha" Roberta Mezquity. Ponieważ jednak opowieść ta ma wdzięczną formę historyjki łańcuszkowej, na tak zwany rozruch, przeczytaliśmy sobie (i obejrzeliśmy!) cudo zilustrowane przez Katarzynę Bogucką, czyli książkę o podobnej konstrukcji fabularnej - Maryna, gotuj pierogi! ("Kiedy nie mam mąki, mój Macieju drogi.") Po dyskusji o tym, kto jakie pierogi uwielbia najbardziej i dlaczego Paweł nie lubi ich wcale, mogliśmy przejść do meritum - przeczytaliśmy Orzechowego łasucha i stworzyliśmy metodą wycinanka-z-czego-się-da przecudnej urody postaci do teatrzyku patyczkowego (szewc otrzymał twarz hiszpańskiego premiera, ale to pozytywny bohater, więc mamy nadzieję, że nie popełniliśmy dyplomatycznego faux pas). Następnie była próba generalna, która okazała się być przedstawieniem właściwym, entuzjastycznie przyjętym przez licznie zgromadzoną publiczność. Ciastkowe kurczaki w pełni zasłużone.