Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > DZIECIOTEKA Klub MAMMAiJA , Latający Dywan 5.06.2013 - relacja
DZIECIOTEKA Klub MAMMAiJA , Latający Dywan 5.06.2013 - relacja

W czerwcu piszemy ostatnie sprawdziany i szykujemy się na WAKACJE!!!
Dlatego na naszych spotkaniach, przez cały miesiąc mówimy o mapach i
podróżach. Rozpoczęliśmy 5-go czerwca. W klubie MAMMAiJA oglądaliśmy różnego rodzaju mapy - rozkładane miast, państw w atlasach i kontynentów na globusie.

Czytaliśmy opowiadanie  Daniela Nappa "Pan Brumm wybiera się na wycieczkę" i wiersze Agnieszki Frączek "Wierszem po mapie" - o śmiesznych nazwach polskich wsi i miasteczek. Oglądaliśmy też książki "Mapy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz "Muk w podróży dookoła świata". Narysowaliśmy własne mapy!
wytrwałych czekały pałeczki i ryż, zrobiliśmy sobie chińskie kapelusze,
bawiliśmy się jak nasi azjatyccy rówieśnicy i jedliśmy żelki w kształcie,
rzecz jasna, pand.