<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > "Motyla noga, czyli poznajemy świat owadów" w Bibliotece nr 44 - relacja
"Motyla noga, czyli poznajemy świat owadów" w Bibliotece nr 44 - relacja
W kwietniu rozpoczęliśmy cykl spotkań pod wspólnym tytułem "Motyla noga, czyli poznajemy świat owadów". 17-go kwietnia zajęliśmy się pchłami i mrówkami. Rano, w klubie MAMMAiJA poznaliśmy Pchłę Szachrajkę, wieczorem, na Latającym Dywanie, bohaterką dnia była mrówka, która wychodziła za mąż.
Na podstawie opowiadania Przemysława Wechterowicza stworzyliśmy przedstawienie teatralne! Sami zrobiliśmy kukiełki i wystawiliśmy sztukę dla mam (nie mamy za wiele zdjęć, gdyż cała teatralna trupa, wraz z widownią, była niezwykle zaangażowana w przedstawienie).

 

24-go kwietnia, na zakończenie, przyjrzeliśmy się bliżej pająkom

i pszczołom.

Rano, w klubie MAMMAiJA przekonaliśmy się, że pająki są bardzo pożyteczne, chociaż nie zawsze przyjazne i sympatyczne (jak ten z wiersza Jana Brzechwy "Pająk i muchy").Bawiliśmy się w pajęczynę, zrobiliśmy swoje cudne pająki, ba! - pająki były nawet do jedzenia. Wieczorem, na Latającym Dywanie, czytaliśmy opowiadanie Antoona Kriegsa o Pszczółce Skrupułce i stworzyliśmy piękne recyklingowe pszczoły.