Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > "Biedronki i motyle"w Bibliotece nr 44 - relacja
"Biedronki i motyle"w Bibliotece nr 44 - relacja

W kwietniu rozpoczęliśmy cykl spotkań pod wspólnym tytułem "Motyla noga, czyli poznajemy świat owadów".

Na pierwszy ogień, 3-go kwietnia, poszły biedronki i motyle.

Rano, w klubie MAMMAiJA wysłuchaliśmy opowiadania Joanny Liszewskiej "Biedronka" i wykonaliśmy przecudnej urody boże krówki.
Wieczorem, na Latającym Dywanie, czytaliśmy i oglądaliśmy bardzo mądre książki popularnonaukowe, z których dowiedzieliśmy się, jak się rodzą motyle, co jedzą i jak wyglądają (głowy mają bardzo podobne do hełmów z Gwiezdnych Wojen). Stworzyliśmy spektakularne witrażowe motyle, a potem graliśmy w motylą siatkówkę (wygrała drużyna motyli żeńskich, ale dla zachowania dobrej atmosfery na łące, uznaliśmy remis).