Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > Rok Korczaka - udział Biblioteki nr 44 w zajęciach z przedszkolakami
Rok Korczaka - udział Biblioteki nr 44 w zajęciach z przedszkolakami
W Roku Janusza Korczaka bardzo dużo mówiliśmy o prawach dziecka i tłumaczyliśmy dzieciom, dlaczego Korczak jest tak ważna osobą, że poświęcono mu cały rok!
Podczas 17-tu spotkań z różnymi grupami przedszkolnymi i szkolnymi czytaliśmy fragmenty "Pamiętnika Blumki"
Iwony Chmielewskiej, dyskutowaliśmy o tym, czego dorosłych nauczył Korczak i dlaczego to, co mówił było tak nowatorskie w jego czasach i tak istotne dla nas dziś.
Na znak zgody z Korczakiem tworzyliśmy łańcuchy - nasze sylwetki, które trzymają się za ręce (oczywiście w środku każdego łańcucha występował Janusz Korczak kolorowany przepięknie przez wychowawczynię grupy). Łańcuchy te dzieci powiesiły w swoich salach, aby zawsze pamiętać o najważniejszym przesłaniu Janusza Korczaka, że dziecko ma prawo być tym, kim jest i ma prawo do szacunku.