<< >>
Strona główna > Filie biblioteczne > Biblioteka dla Dzieci Nr 44, ul. Górnośląska 1 > Spotkanie z Wendellem Speerem w Bibliotece nr 44 - relacja
Spotkanie z Wendellem Speerem w Bibliotece nr 44 - relacja

14-go i 15-go listopada gościliśmy w naszej bibliotece Wendella Speera, autora książki "Simon Peppercorn. Logowanie do magicznej przestrzeni".

Opowiadał nam o Simonie, pokazywał zdjęcia stworzeń, które inspirowały go przy kreowaniu magicznej przestrzeni i czytał fragmenty swojej książki. Odpowiadał też na liczne pytania bardzo nurtujące młodych uczestników spotkania, a mianowicie: skąd wziął się w Polsce, co mu się w Polsce najbardziej podoba, a co nie za bardzo (Wendellowi najbardziej nie podoba się w Polsce pogoda), skąd tak dobrze zna polski, dlaczego tak wiele polskich motywów znalazło się w jego książce, jakie ma plany na przyszłość itp.


Spotkanie było bardzo sympatyczne; autor jest bardzo otwartym i ujmującym człowiekiem - zgodził się przeczytać na głos lingwistyczny wierszyk Małgorzaty Strzałkowskiej,długo rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Książka "Simon Peppercorn. Logowanie do magicznej przestrzeni" niedługo pojawi się w naszej bibliotece, można więc będzie samemu sprawdzić, czy się autorowi udała.